DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

6.650 TL Aile Yardımı Seni Bekliyor Başvurunu Yap Kimliğinle PTT’den Al

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
6.650 TL Aile Yardımı Seni Bekliyor Başvurunu Yap Kimliğinle PTT’den Al

Türkiye’de, 3294 sayılı kanun gereğince, düzenli sosyal yardım alan ve 18-55 yaş arasında çalışma kapasitesine sahip bireylere, iş bulduklarında maddi destek sağlanmaktadır. Bu uygulama, iş piyasasına katılımlarını teşvik etmek ve işsizliği azaltmak için tasarlanmıştır. Başvur şartları nedir nasıl alınır Tüm Detaylar Haberimizde 

Nasıl Alınır? 

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca çalışabilir bulunan ve İŞKUR’a kaydedilen bireyler, İŞKUR aracılığıyla iş görüşmesine gönderildiklerinde ve sigortalı bir işe girerlerse, bu desteğe hak kazanırlar. Bu durum, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi kullanılarak Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları üzerinden doğrulanır. İşe giriş bilgisi kaydedilen bireyler, bu bilginin sisteme işlenmesinden itibaren 60 gün içerisinde maddi desteği talep edebilirler. 

İşe Başlama Yardımı Ne Zaman Sonuçlanır? 

Bu maddi destek, brüt asgari ücretin üçte birine denk gelir ve 2024 yılı için belirlenen miktar 6.650 TL’dir. Bu yardımdan yılda bir defa yararlanılabilir. Kimlerin bu yardımdan faydalanacağına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti karar verir. Heyet, bireylerin durumunu, ihtiyaçlarını ve önceliklerini değerlendirerek bu kararı alır.

 

YORUM YAP