DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sosyal Hizmetlerde Yenilik Diyabetle Mücadelede Büyük Adım 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sosyal Hizmetlerde Yenilik Diyabetle Mücadelede Büyük Adım 

Sosyal Yardım Programları ve Toplumsal Destek 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, sosyal yardım programlarının önemini vurgulayarak, Türkiye’nin her köşesindeki vatandaşlara ulaşmanın ve destek olmanın sosyal devlet anlayışının bir parçası olduğunu belirtti. 

Tip-1 Diyabetle Mücadele 

Tip-1 diyabetin, çocuklar ve aileleri için yaşam kalitesini etkileyen ciddi bir durum olduğunu ifade eden Göktaş, bu zorlukla başa çıkmak için ailelere destek sağlamak amacıyla glikoz ölçüm cihazları dağıtıldığını söyledi. 

Yenilikçi Çözümler ve Çocukların Sağlığı 

Bakan Göktaş, çocukların günlük yaşam aktivitelerini kolaylaştıracak yenilikçi çözümlerin önemini vurguladı. Ayrıca, ailelerin çocuklarının sağlık durumlarını doktorlarla paylaşmalarını kolaylaştıracak bir uygulama aracılığıyla cihazların kullanımının mümkün olduğunu belirtti. 

Geleceğin Teminatı Çocuklar 

Çocukların geleceğin teminatı olduğunu ve onlara yönelik her türlü desteğin süreceğini ifade eden Göktaş, çocuklara yönelik her çabayı desteklemeye devam edeceklerini vurguladı. 

Yerel İş Birlikleri ve Destek Sözleri 

Afyonkarahisar’da 74 aileye bu cihazların dağıtıldığını, ayrıca yerel iş birlikleri sayesinde 100 aileye daha cihaz sağlanacağını duyurdu. Göktaş, çocukların günlük yaşam aktivitelerini kolaylaştıracak yenilikçi çözümlerin önemini vurguladı. Ailelerin, çocuklarının sağlık durumlarını doktorlarla paylaşmalarını kolaylaştıracak bir uygulama aracılığıyla cihazların kullanımının mümkün olduğunu belirtti 

Bakan Göktaş, çocukların geleceğin teminatı olduğunu ve onlara yönelik her türlü desteğin süreceğini ifade etti. Etkinlikte, Afyonkarahisar Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası’nın da gelecek yıllarda benzer destekleri sürdüreceklerini taahhüt ettikleri belirtildi. 

YORUM YAP