DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Deniz Akkaya Kimdir? Kaç Yaşında? Deniz Akkaya Eşi Kim? Deniz Akkaya ve Kızı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Deniz Akkaya Kimdir? Kaç Yaşında? Deniz Akkaya Eşi Kim? Deniz Akkaya ve Kızı

Deniz Akkaya Kimdir? Kaç Yaşında? Deniz Akkaya Nereli? Deniz Akkaya ve Kızı, Deniz Akkaya ve Eşi, Deniz Akkaya ve kızı Ayşe Daha Fazlası haberimizde…

Deniz Akkaya Kimdir?

Deniz Akkaya, 3 Ağustos 1977’de İstanbul’da doğmuş olan ünlü Türk manken, oyuncu ve sunucudur. Çerkes kökenli bir aileden gelen Akkaya, Kayseri Akören’in Uzunyayla Köyü’nden kökenlidir.

Eğitimi

Deniz Akkaya, ilk öğrenimini Faik Reşit Onat İlkokulu’nda, ortaokulu Bilge Kaan Özel Deneme Lisesi’nde, liseyi ise Semiha Şakir Özel Deneme Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı bölümünde yükseköğrenim gördü.

Modellik Kariyeri

Akkaya, genç yaşta profesyonel modelliğe başladı. 1997 yılında Türkiye’nin tek meslek yarışması olan Best Model of Turkey yarışmasında birinci seçildi. Aynı yıl “Miss Grace of the World” yarışmasında dördüncü oldu. Kariyeri boyunca Yıldırım Mayruk ve Cengiz Abazoğlu gibi modacıların defilelerinde mankenlik yaptı ve birçok yerli ve yabancı markanın defilelerinde yer aldı. 1998 yılında Alman moda firması Escada’nın Türkiye’deki bir defilesinde Carla Bruni ile aynı podyumda yer aldı. 2000’li yıllarda Türkiye’deki çeşitli moda dergilerinin kapağında yer aldı.

Oyunculuk Kariyeri

Deniz Akkaya, tiyatro ve sinema oyunculuğu da yapmıştır. Rol aldığı filmlerden bazıları şunlardır:

  • Maskeli Beşler: Kıbrıs (2007)
  • Vizontele Tuuba (2003) (Deniz Kızı)
  • Okul (2003) (Alev)
  • Metro Palas (2004) (Yelda)
  • Şarkılar Seni Söyler (2003) (Ayten)
  • Yeşil Işık (2002)
  • Hemşerim (1997)
  • Ölümle Dans

Sunuculuk Kariyeri

2006 yılında Star TV’de yayımlanan ve yüksek izlenme oranlarına ulaşan Top Model Türkiye yarışmasının sunuculuğunu yaptı. Ardından Show TV’de yayımlanan Pişti adlı televizyon programında yorumcu ve sunucu olarak yer aldı. Cine5’te yayımlanan Başka Yerde Yok adlı programda Fatih Altaylı ve Mehmet Barlas gibi gazetecilerle birlikte çalıştı. Ayrıca “Duymayan Kalmasın” programında da sunuculuk yaptı ancak yakın zamanda programdan ayrıldı.

Özel Hayatı

Deniz Akkaya’nın iş insanı Efe Önbilgin ile ilişkisinden Ayşe (d. 10 Aralık 2009) adında bir kızı vardır. Şu an Deniz Akkaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla da sık sık gündeme gelmektedir. Özellikle kızı Ayşe ile ilgili yaptığı açıklamalar kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştır.

YORUM YAP

Yeşim basut 29 Mayıs 2024 / 06:29 Yanıtla

Çok ihtiyacım var kirada oturuyorumu gerçekten ihtiyacım var