DOLAR 33,0459 % 0.72
EURO 35,9779 % 1.03
STERLIN 42,7287 % 0.73
FRANG 37,5734 % 1.36
ALTIN 2.521,59 % -0,30
BITCOIN 64.360,01 -3.061

Bakanlıktan Anneleri ve Kadınları Destekleyen Programlar 

Yayınlanma Tarihi : Google News
Bakanlıktan Anneleri ve Kadınları Destekleyen Programlar 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Anneler ve Kadınlara Destek. Güncel Yardımlar ve Hizmetler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, anneleri ve kadınları güçlendirmeyi ve yaşamlarını kolaylaştırmayı amaçlayan çeşitli sosyal yardımlar ve hizmetler sunmaktadır. Bu kapsamda, maddi yardımlardan eğitim ve sağlık imkanlarına, iş bulma desteğinden kreş imkanlarına kadar pek çok alanda destekleyici programlar yürütülmektedir. 

Nakdi Yardımlar: 

Aile Destek Programı: Gelirleri belirli bir sınırın altında olan ailelere aylık nakdi yardım sağlanmaktadır. 

Şartlı Eğitim ve Sağlık Yardımları: Eğitim çağındaki çocuklarını okula gönderen ve sağlık kontrollerini yaptıran ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardım yapılmaktadır. 

Doğum Yardımı: Doğum yapan ihtiyaç sahibi annelere tek seferlik nakdi yardım yapılmaktadır. 

Engelli Yakınlarına Yardım: Engelli bir yakınına bakan ihtiyaç sahibi kadınlara aylık nakdi yardım yapılmaktadır. 

SED Yardımı, temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve yaşamlarını en düşük seviyede sürdürmekte güçlük çeken ailelere verilen geçici bir maddi ve psiko-sosyal destek sistemidir. Amacı, bu ailelerin kendi kendine yeterli hale gelinceye kadar çocuklarının bakımını ve desteklenmesini sağlamaktır.

Şehit ve Gazi Yakınlarına Yardım: Şehit ve gazilerin eşlerine ve bakmakla yükümlü oldukları çocuklarına aylık nakdi yardım yapılmaktadır. 

Diğer Hizmetler: 

Kreş ve Gündüz Bakım Evleri: Çalışan anneler için çocuklarının güvenle bakılabileceği kreş ve gündüz bakım evleri hizmeti sunulmaktadır. 

Mesleki Eğitim ve İstihdam: Annelerin ve kadınların iş bulmasına yardımcı olmak için mesleki eğitim ve istihdam programları düzenlenmektedir. 

Psikolojik Destek ve Danışmanlık: Aile içi şiddet, madde bağımlılığı gibi sorunlarla mücadele eden anneler ve kadınlara psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. 

Kadın Konakları: Şiddete maruz kalan veya zor durumda olan kadınlar için korunma ve barınma imkanı sunan kadın konakları hizmet vermektedir. 

Yardımlardan Nasıl Faydalanabilirsiniz: 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu yardımlardan ve hizmetlerden faydalanmak için en yakın İl Müdürlüğü veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurabilirsiniz. Gerekli belgeler ile başvurunuzu yaptıktan sonra, başvurunuz değerlendirilerek uygun bulunanlara yardımlar yapılmaktadır. 

Daha Fazla Bilgi İçin: 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın web sitesini (https://www.aile.gov.tr/) ziyaret ederek veya ALO 183 Aile Destek Hattını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Unutmayın: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, anneleri ve kadınları her alanda desteklemek için yanınızdadır. Bu yardımlardan ve hizmetlerden faydalanarak yaşamınızı kolaylaştırabilir, kendinizi güçlendirebilirsiniz. 

YORUM YAP

Ceylan galyan 4 Temmuz 2024 / 14:09 Yanıtla

Maddi sıkıntı lar nedeniyle yardım istiyorum