DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

1,500 İle 3,500 TL Doğalgaz Yardımı !

Yayınlanma Tarihi : Google News
1,500 İle 3,500 TL Doğalgaz Yardımı !

Bakanlık İhtiyaç Sahiplerine Doğalgaz Desteği Sunuyor! Zorlu kış aylarında ısınma masraflarını hafifletmek için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara Doğalgaz Tüketim Desteği sunmaktadır. Bu program, 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olarak belirlenen ve doğal gaz arzı bulunan il/ilçelerde ikamet eden hanelere yöneliktir. 

Doğal Gaz Desteği ile Faturalarınızı Hafifletin! 

Başvuru Şartları: 

e-Devlet Kapısı üzerinden resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü doğal gaz aboneliğine sahip olmak 

3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olmak ve hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması (2024 yılı için 5.667,37 TL) 

Hanesinde memur, noter ve muhtar bulunmaması 

Gerekli Belgeler: 

Kimlik Belgesi 

Resmi ikamet adresine kayıtlı mesken türü aboneliğe haiz doğalgaz faturası/ön ödemeli sayaç kartı 

Destek Tutarı: 

Destek tutarı, iller arasında değişkenlik göstermektedir ve yıllık 1.500 TL ila 3.500 TL (aylık 188-438 TL) arasında değişmektedir. Tutarlar, Ekim-Mayıs aylarını içeren 8 aylık dönem için hesaplanmaktadır. 

Ödeme: 

Ödemeler her ay için hesaplanıp 2 ayda bir yapılmaktadır. Ödemeler nakit bir ödeme olarak sağlanmaz faturadan düşüş sağlanır. Ödeme işlemlerini PTT genel müdürlüğü üzerinden e devlet Doğalgaz Yardımı İle Fatura Ödeme ve Abone Bilgisi Güncelleme sekmesinden ödeme yapabilirsiniz 

Başvuru: 

Doğalgaz Tüketim Desteği’ne başvurmak için e-Devlet Kapısı’nı kullanabilirsiniz. Başvurular her yıl belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır. Doğalgaz desteği başvuruları da Sosyal yardım başvuru hizmetleri başlığından yapılmaktadır.

Daha Fazla Bilgi: 

Doğalgaz Tüketim Desteği hakkında daha fazla bilgi için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın web sitesini (https://www.aile.gov.tr/) ziyaret edebilir veya Alo 183 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Danışma Hattını arayabilirsiniz. 

Bu destekten faydalanmak için hak sahibi şartlarını sağlamanız gerekmektedir. Başvurularınızı zamanında yaparak kış faturalarınızı hafifletme şansı yakalayabilirsiniz. 

YORUM YAP